Author Picture

Antony Loewenstein

Antony Loewenstein je austrálsky novinár žijúci v Jeruzaleme, ktorý píše pre New York Times, Guardian, BBC, Washington Post, The Nation, Huffington Post, Haaretz a mnohé ďalšie médiá. Je autorom knihy Disaster Capitalism: Making A Killing Out Of A Catastrophe, ako aj autorom a koproducentom dokumentárneho filmu Disaster Capitalism. Pre anglické vysielanie spravodajskej televízie Al Jazeera tiež spolupracoval na réžii filmu o opiáte tramadol. Je autorom kníh My Israel Question, The Blogging Revolution a Profits of Doom a spolupracoval aj na redakcii kníh Left Turn a After Zionism. Prispieva tiež na portál For God’s Sake.
antonyloewenstein.com @antloewenstein

Vojna proti drogám. Prečo trvá? Kto z nej profituje? Kto sú jej obete?

Rovnako ako vo vojne s terorizmom sa aj vo vojne proti drogám točia miliardy dolárov a práve preto nie je ľahké ju vyhrať. Táto kniha vysvetľuje, prečo naďalej trvá, kto z nej profituje a kto sú jej obete. Vojna proti drogám ako politická stratégia existuje v Spojených štátoch od 70. rokov 20. storočia a ich vzor nasledovali aj európske štáty. Je to však prístup, ktorý zlyhal. Jeho výsledkom je obrovský nárast počtu ľudí vo väzení, násilie v rôznych častiach sveta, podpora diktátorských režimov a dramaticky rastúce počty závislých.

Austrálsky novinár Antony Loewenstein precestoval Spojené štáty, Veľkú Britániu, Austráliu, Honduras a Filipíny, aby odhalil všetkých hráčov, ktorí sú do vojny proti drogám zapojení: úradníci, aktivisti, obete, agenti DEA, díleri aj užívatelia. Jeho reportáž z prvej línie odhaľuje, prečo je vojna proti drogám jedným z najtragickejších konfliktov našich čias.

19,90