Kniha Richarda J. Evansa Hitler a konšpirácie už v predpredaji

Kniha Richarda J. Evansa Hitler a konšpirácie už v predpredaji

Kniha jedného z najvýznamnejších súčasných historikov na veľmi aktuálnu tému vychádza už v najbližších dňoch. V predpredaji si ju však už môžete objednať prostredníctvom Martinusu: https://www.martinus.sk/?uItem=1119277

Viac o knihe
Myšlienka, že v dejinách sa nič nedeje náhodou, že všetko je výsledkom tajných machinácií nepriateľských skupín, ktoré všetko manipulujú zo zákulisia, je stará ako história sama. V 21. storočí pritom popularita konšpiračných teórií narastá, sú prejavom nerozumu a odmietania kritického myslenia. Zároveň sme dnes svedkami nového nárastu fašistických, radikálne pravicových a populistických hnutí a názorov. Neprekvapí preto, že tieto dva fenomény sú prepojené. Konšpiračné teórie sú, a vždy boli, neoddeliteľnou súčasťou fašistického myslenia. Inak to nie je ani pri najradikálnejšej forme fašistickej ideológie, nacizme.

Profesor sir Richard J. Evans preto postavil otázku vzťahu konšpirácií a nacizmu do centra svojho bádania. Výsledkom je kniha, ktorú držíte v rukách. Renomovaný historik v nej prináša výsledky svojho dlhoročného výskumu a nekompromisne vyvracia mnohé mýty, legendy a polopravdy. Hitler a konšpirácie je kniha o výmysloch, klamstvách a prekrútených faktoch. Dielo jedného z najvýznamnejších súčasných svetových historikov ponúka tvrdý pohľad na našu nepokojnú dobu plnú konšpirácií a alternatívnych „faktov“.

Pripravujeme výnimočnú knihu o Afrike. Môžete podporiť jej vydanie

26. septembra 2021

Úspešná kniha Superveľmoc? vychádza v českom jazyku

26. septembra 2021