Podporte vydanie knihy Ázijský šampión

Podporte vydanie knihy Ázijský šampión

V poslednej dobe vzbudzuje Taiwan čoraz väčší záujem medzinárodného spoločenstva. Napriek tomu zostáva na Slovensku naďalej pomerne neznámou krajinou. Pripravovaná kniha uceleným spôsobom prezentuje najdôležitejšie aspekty súčasnej taiwanskej spoločnosti, politiky, ekonomiky a medzinárodných vzťahov.

Podporte vydanie tejto knihy na Startlabe!

Cieľom knihy s názvom Ázijský šampión: Všetko čo potrebujete vedieť o súčasnom Taiwane je priblížiť slovenským čitateľom a čitateľkám tzv. Krásny ostrov, ktorý je často prezentovaný v tieni Číny. Chceme poukázať na to, čo všetko Taiwan ponúka – rozvinutú demokraciu a ľudské práva, ktoré sú v mnohých smeroch závideniahodné, ale aj fakt, že Taiwan je technologickou jednotkou v oblasti polovodičového priemyslu a aj ekonomickým hubom (nielen) produktov informačných a komunikačných technológií.

Kto vládol Taiwanu a ako sa ostrov vyvíjal? Ako sa Taiwan stal demokraciou? Ako Taiwan spája tradičné s moderným? S akými problémami sa inak progresívny Taiwan potýka? Ako sa Taiwan stal ázijským tigrom? Aký je život s nebezpečným susedom naprieč Taiwanskou úžinou? Ako funguje diplomacia Taiwanu, ktorý takmer nikto neuznáva? Prečo Slovensko tak dlho váhalo s Taiwanom nadviazať vzťahy?

Na tieto a ďalšie otázky Vám odpovedia popredné slovenské a české odborníčky a odborníci, ktorí sa problematike Taiwanu venujú dlhodobo.

Knihu editovali Kristína Kironská a Eunika Rejtová. Okrem toho na knihe spolupracovali Klára Dubravčíková, Richard Turcsányi, Filip Šebok, a Matej Šimalčík.

Svetoznámy historik Richard J. Evans príde na Slovensko predstaviť svoju knihu

11. marca 2022