Svetoznámy historik Richard J. Evans príde na Slovensko predstaviť svoju knihu

Svetoznámy historik Richard J. Evans príde na Slovensko predstaviť svoju knihu

Kniha Hitler a konšpirácie (Tretia ríša v zajatí paranoidnej mysle) od Richard J. Evansa práve vyšla v slovenskom preklade.  Myšlienka, že všetko v dejinách je výsledkom tajných machinácií nepriateľských skupín, je stará ako história sama. V 21. storočí popularita konšpiračných teórií narastá, sú prejavom nerozumu a odmietania kritického myslenia. Zároveň sme svedkami nárastu fašistických, radikálne pravicových a populistických hnutí i názorov.

Konšpiračné teórie boli a zostávajú neoddeliteľnou súčasťou fašistického myslenia. Profesor Richard J. Evans postavil otázku vzťahu konšpirácií a nacizmu do centra bádania. Nekompromisne vyvracia mnohé mýty, legendy a polopravdy. Hitler a konšpirácie je kniha o výmysloch, klamstvách a prekrútených faktoch od jedného z najvýznamnejších súčasných svetových historikov.

Moderuje Jakub Drábik. Organizujeme v spolupráci s vydavateľstvom Hadart. Podujatie sa koná v anglickom jazyku. Vstup voľný. Podujatie sa uskutoční v v knižnici Goethe institute v Bratislave na Panenskej 33 v stredu, 10. novembra 2021 o 17:00. Po krátkej diskusii bude nasledovať autogramiáda

Viac info: https://www.goethe.de/ins/sk/sk/ver.cfm?event_id=22461126

Event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1055825588576086/

Dve nové recenzie na knihu Richarda J. Evansa Hitler a konšpirácie

3. novembra 2021

Podporte vydanie knihy Ázijský šampión

3. novembra 2021